Klęska kadry narodowej Korei Południowej w fazie pucharowej mistrzostw świata - narodowa kadra Brazylii zbyt silna!

Bez wątpienia tegoroczne światowe mistrzostwa są wyjątkowe pod wieloma względami. Właśnie skończyły się rozgrywki grupowe, więc przyszedł czas na to, co fani piłki nożnej najbardziej lubią. Chodzi oczywiście o play offy, gdzie klęska może wyeliminować Cię z mundialu oraz marzeń o wygraniu tytułu mistrzowskiego. W niedzielę polska kadra przegrała z narodowym zespołem Francji rezultatem 1:3 i została wyeliminowana z mundialu. To nie oznacza jednak końca doznań dla kibiców piłkarskich w naszym kraju, ponieważ mundial nadal trwa. Warto z całą pewnością obserwować poczynania narodowej kadry Brazylii, gdyż z meczu na mecz prezentuje się coraz lepiej. Spotkanie 1/8 finału z reprezentacją Korei Południowej, gdzie gracze narodowego zespołu Brazylii postanowili urządzić sobie festiwal strzelecki w pierwszej odsłonie było tego fenomenalnym dowodem. Bramka numer 1 dla brazylijskiego zespołu narodowego strzelona została już w 6. minucie, a jej strzelcem był Vinicius, który fenomenalnie poradził sobie w szesnastce z defensywnymi graczami przeciwnika.

Pierwsza część była prawdziwą tragedią dla narodowej reprezentacji Korei Południowej. Szczególnie, że pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem narodowej drużyny Brazylii rezultatem 4:0. Następne bramki zdobyli Neymar, Richarlison oraz Lucas Paqueta. Zgromadzeni na obiekcie futbolowi sympatycy mogli odczuwać satysfakcję, ponieważ mieli okazję podziwiać istny popis zespołu narodowego Brazylii. W II połowie tempo tego starcia znacząco spadło. Zawodnicy Brazylii próbowali tworzyć następne akcje, lecz gracze narodowej reprezentacji Korei Południowej skutecznie się bronili. Reprezentacja narodowa Korei Południowej na kwadrans przed zakończeniem spotkania zdobyła bramkę honorową, która była ozdobą tego pojedynku. Napastnik narodowej kadry Korei Południowej zdecydował się na strzał z daleka, a bramkarz narodowej reprezentacji Brazylii nie miał szans na skuteczną obronę. W końcowym rozrachunku to starcie zakończyło się wynikiem cztery do jednego dla Brazylii, która w kolejnej fazie mierzyć się będzie z reprezentacją narodową Chorwacji. Stawką tego pojedynku będzie awans do 1/2 finału światowych mistrzostw i pewność gry o medale.