Gracze Borussii byli kompletnie bezbronni i ostatecznie odnieśli porażkę rezultatem zero do czterech! Wielka wygrana mistrza ligi holenderskiej w Champions League!

Gracze Borussii byli kompletnie bezbronni i ostatecznie odnieśli porażkę rezultatem zero do czterech! Wielka wygrana mistrza ligi holenderskiej w Champions League!

Świetną batalię mieli szansę śledzić piłkarscy sympatycy zebrani na trybunach w Amsterdamie. We wtorek wieczorem Ajax podejmował na swoim stadionie Borussię z Dortmundu, a więc mocny klub z niemieckiej ligi. Zwycięzca holenderskiej ligi bardzo dobrze zaczął zmagania w trwającej obecnie edycji Champions League i na starcie należy o tym pamiętać. Mistrzowie ligi holenderskiej przed meczem we wtorek mieli w swoim dorobku dwie wygrane i w starciu z Borussią Dortmund ich zamierzeniem po raz kolejny były trzy oczka. Tym razem jednak nie miało być tak prosto, gdyż piłkarze Borussii również mieli chęć na triumf w tym spotkaniu. W tym spotkaniu bardzo trudno było wskazać faworyta do triumfu i rozsądnie brać to pod uwagę. Obie ekipy miały równe szanse i wszystko musiało się rozstrzygnąć w przeciągu 90. minut. Z pewnością mało kto oczekiwał tak miernego meczu w wykonaniu Borussii i jednocześnie tak fenomenalnego występu zawodników mistrza Holandii.

Dla fanów zespołu niemieckiego rzeczywistość okazała się niesamowicie bezwzględna. Od startu meczu zawodnicy mistrza holenderskich rozgrywek wyglądali dużo lepiej od swoich rywali. Znajdujący się w bardzo dobrej dyspozycji w obecnym sezonie Haaland był podczas tego starcia kompletnie wyłączony i nie umiał odnaleźć drogi do bramki przeciwnika. Z kolei Ajax Amsterdam okazał się nadspodziewanie efektywny, czego doskonałym dowodem jest finalny rezultat spotkania. Wynikiem 4:0 triumfowali Gracze drużyny mistrza Eredivise i takim sposobem mogli umocnić się na pierwszej lokacie w grupowych rozgrywkach. Bez wątpienia ta wygrana ich przybliża do awansu do zmagań w pucharowej fazie, która będzie się rozgrywać wiosną. Zawodnicy Borussii z Dortmundu teraz mają 2 tygodnie na przygotowanie się do starcia numer dwa, które będzie mieć miejsce na ich terenie. To na pewno będzie okazja na to, aby chociaż delikatnie odkuć się za zły wynik na wyjeździe. Formą przedstawianą przez piłkarzy trenera Ten Haga Erika są oczarowani wielbiciele futbolu z Europy i zaczynają wierzyć w powtórkę wyniku z sezonu 2018/2019, kiedy to Ajax dostał się aż do półfinału Champions League pokonując po drodze wiele faworyzowanych drużyn.