Zwycięstwo ukraińskiej reprezentacji narodowej rezultatem 3 do 1 w barażowym spotkaniu z kadrą narodową Szkocji!

Kibice futbolu z całego świata w ubiegłym tygodniu z ciekawością czekali na pojedynek narodowej drużyny Ukrainy z narodową reprezentacją Szkocji. Jeszcze kilka miesięcy temu byłoby to całkowicie zwyczajne starcie, jednak okoliczności zdecydowanie się zmieniły. To spotkanie barażowe w pierwotnych planach miało być rozgrywane 3 miesiące temu, jednakże kłopotem była atak wojsk rosyjskich na granicę Ukrainy. Federacja piłki nożnej Ukrainy zaapelowała o opóźnienie pojedynku, na co zgodziła się światowa federacja piłkarska. Przesunięty termin ogłoszony został na 1 czerwca i obie reprezentacje były gotowe do pojedynku. Z całą pewnością niesamowicie ciężko było wytypować faworyta do zwycięstwa w tym barażowym starciu. Do tego barażowego meczu piłkarze reprezentacji narodowej Ukrainy przystępowali z bardzo dużą determinacją, aby zaprezentować światu, iż są zmotywowani i przygotowani do rywalizacji na murawie.

Narodowa kadra Szkocji z kolei planowała potraktować to starcie jak wszystkie inne. Od rozpoczęcia pojedynku selekcjoner krzyczał swoim zawodnikom, iż powinni być skoncentrowani i nie mogą dopuścić do błędu. Narodowa kadra Ukrainy jest znana z tego, że umie tworzyć bardzo szybkie kontrataki, które z reguły oznaczają bramkę. To spotkanie było naprawdę bardzo elektryzujące i warto przyznać ten fakt. Jednak tego dnia ukraińscy gracze byli zdecydowanie lepsi od swoich przeciwników. Bramkę numer 1 dali radę zdobyć w 33. minucie, gdy do bramki trafił Jarmołenko. Prezentacją doskonałej gry graczy Ukrainy, którzy efektywnie odpierali ataki kadry narodowej Szkocji była pierwsza połowa starcia. Pierwsza odsłona starcia skończyła się rezultatem 1:0 dla ukraińskiej narodowej kadry. Mieliśmy szansę podziwiać aż 3 bramki podczas drugiej połowy meczu. Raz do bramki trafiali Szkoci, a dwa razy piłkarze ukraińskiej kadry narodowej. Pojedynek skończył się rezultatem 3:1 na korzyść Ukrainy. Drużyna narodowa Ukrainy dzięki temu zwycięstwu wciąż ma szansę dostać się na mundial, który rozgrywany będzie w Katarze.