Zwycięstwo nad zespołem Chelsea z Londynu pozwoliło Leicester City sięgnąć po Puchar Anglii! Fantastyczny pokaz graczy Lisów!

Zwycięstwo nad zespołem Chelsea z Londynu pozwoliło Leicester City sięgnąć po Puchar Anglii! Fantastyczny pokaz graczy Lisów!

Powinniśmy na uwadze mieć to, jak dużą wartość w całej Europie posiada futbol. To jest z pewnością w aktualnym momencie najbardziej rozpoznawalna dyscyplina i bardzo dobrze zdawać sobie z tego sprawę. To jest dyscyplina sportu, która swoje początki zawdzięcza żołnierzom z angielskiej armii. Pierwszy piłkarski pojedynek w kartach historii tej sportu dyscypliny zaplanowali właśnie Anglicy. Dlatego właśnie w tym wpisie planujemy się skoncentrować na rozgrywkach angielskich. Manchester City w minionym tygodniu zapewnił sobie tytuł mistrzowski Premier League. Należy brać pod uwagę to, że nie oznacza to jednak, że na stadionach w angielskiej lidze skończyły się momenty pełne emocji. Do zgarnięcia było bowiem jeszcze jedno niezwykle ważne trofeum. Na myśli tu mamy naturalnie Puchar Anglii, którego zwyciężenie gwarantuje triumfatorowi pozycję w pucharach europejskich. Zwycięska drużyna oprócz miejsca w rozgrywkach europejskich ma także zapewnione miejsce w dziejach historii piłki nożnej brytyjskiej. Starcia o Puchar Anglii się wyróżniają popularnością i poważaniem wpośród wielbicieli tej sportowej dyscypliny na całym świecie.

W starciu finałowym aktualnej edycji Pucharu Anglii do walki przystanęły drużyny Lisów a także Chelsea z Londynu. Zawodnicy Chelsea kończą właśnie bardzo dobry sezon. W Chelsea FC doszło do zwolnienia szkoleniowca na koniec pierwszej rundy. Tuchel Thomas jest trenerem reprezentantów Chelsea FC, a przez niego preferowana filozofia pracy pozwoliła Chelsea z Londynu wrócić do optymalnej formy. W pojedynku rozstrzygającym Ligi Mistrzów zagra akurat Chelsea z Londynu i bez wątpienia niezbyt dużo wielbicieli nożnej piłki rozmyślało o tym. Jest to Z pewnością sensacyjny rezultat, ale jednocześnie to jest kompletnie zasłużone dokonanie dla zawodników londyńskiej Chelsea. W finałowym meczu Pucharu Anglii zabrakło piłkarzom londyńskiej Chelsea powodzenia. Lepszą ekipą było bowiem Leicester FC, które zwyciężyło po fantastycznym strzale Tielemansa Youriego. Jest to pierwszy tytuł w Pucharze Anglii w historii dla graczy Leicester FC. Do tamtego momentu grali w rozstrzygającym starciu o Puchar Anglii pięć razy, ale dopiero w tym przypadku zdołali osiągnąć sukces.