W wielu miastach Polski od czwartku rozwijają się manifestacje powiązane ze modyfikacjami w zapisach prawnych odnoszącymi się do legalnej aborcji

W wielu miastach Polski od czwartku rozwijają się manifestacje powiązane ze modyfikacjami w zapisach prawnych odnoszącymi się do legalnej aborcji

W osiemdziesięciu miejscowościach w Polsce oraz w 20 poza granicami Polski, strajkować postanowiły wyjść dorosłe kobiety, ale też i Panowie na równi z młodzieżą, aby okazać rozczarowanie odnośnie ogłoszenia Trybunału Konstytucyjnego odnośnie legalnej aborcji. W czwartek 22 października, w zgodzie z decyzją Trybunału, usunięcie ciąży w wypadku zagrożonego zarodka jest uznane za niezgodne z Konstytucją. Od tamtej chwili ciągle organizowane są strajki, które mają na celu okazanie niechęci w owej sferze. Demonstrantom wtórują slogany: "To jest wojna" a;bo też "Piekło Kobiet". Skandowane są również różne teksty, jak np. "Wyp*******ć", bądź też "***** ***", natomiast za gwiazdkami jest ukryte slogan, w bezceremonialnym tonie nakazujący opuszczenia stanowiska przez rządzącą partię. Tak samo młodsi, jak i starsi obywatele ruszyli na ulice w swoich miejscowościach, aby ukazać swoją komitywę z protestującymi Paniami, które zostały pozbawione prawa do wyboru przez rządowy wyrok. Dziesiątki tysięcy tysięcy osób w ogromnej liczbie miast Polski jak i setki poza krajem pragnie zasygnalizować, że taka decyzja nie może zostać przyjęta i wyrazić swoje wzburzenie odnośnie ideologii obecnie panującego rządu.

Strajki nieustannie się rozrastają

W pierwszych kilku dniach na strajk przyszło wysyp ludzi, w szczególności oburzonych kobiet. W największych miastach, manifestujących były setki, niemniej jednak nawet i w małych miasteczkach ludzie wyrażali sprzeciw, stawiając się pod budynkami urzędów miejskich oraz wybierając się na "spacery". W czasie strajków skandowanych jest sporo haseł, śpiewane są pieśni, a na transparentach da się odnaleźć różnorodne napisy i rysunki, jak chociażby "No women, no kraj" oraz "Moje ciało, mój wybór". Jednak właściwym znakiem, który występuje permanentnie, jest uznana błyskawica w czerwonym kolorze. Mnóstwo celebrytów i influencerów albo przyłącza się do strajków, pojawiając się na ulicach swoich miast, albo rozpowszechnia informacje w mediach społecznościowych, dając dowód swojemu wsparciu dla protestu. Natomiast partia zwycięska jak również przedstawiciele Kościoła Katolickiego twierdzą, że Strajk Kobiet to nic innego jak atak, którego głównym motywem jest rozstroić Polskę i ze względu na to apelują o wycofanie się.

W każdym mieście w Polsce aż 400 000 ludzi uwidoczniło się na wielu ulicach miast w aż ponad czterystu protestach, jednak największą liczbę demonstrantów można było widzieć w stolicy Polski. Strajki na niezwykle szeroką skalę objęły także Kraków, Poznań, Szczecin jak też wiele innych miast wojewódzkich. Nie wypada też nie powiedzieć o strajkach w Londynie, Niemczech, we Włoszech, ale i także w Australii, czy Norwegii. Liczne manifestacje, które mają na celu spór o prawa kobiet w naszym kraju można napotkać prawie codziennie na ulicach miast. Najbardziej liczna do tej pory manifestacja ma mieć miejsce w piątek 30 października.