Villarreal zwyciężył Czerwone Diabły i wyciągnął rękę po trofeum! Niesamowite emocje w finałowym pojedynku turnieju europejskiej ligi!

Villarreal zwyciężył Czerwone Diabły i wyciągnął rękę po trofeum! Niesamowite emocje w finałowym pojedynku turnieju europejskiej ligi!

Duża liczba wielbicieli futbolu oczekuje na starcia finałowego najpopularniejszych turniejów i żadnym sekretem to nie jest. Mistrzostwa Europy startować będą już niedługo, co oznacza że będziemy świadkami wielkiej ilości meczów piłkarskich. Zanim to jednak nastąpi na nas czekają finałowe spotkania w najchętniej oglądanych zespołowych zmaganiach. Jeden z meczów finałowych jest za nami i oglądaliśmy już triumfatora tych zmagań. O rozgrywkach Ligi Europy mówimy tutaj oczywiście. Po batalii finałowej Ligi Europejskiej przyjdzie czas na poznanie werdykt w Champions League, lecz w tej chwili chcielibyśmy skupić się na tych zmaganiach pierwszych. Przeciwko sobie stanęły kluby Czerwonych Diabłów oraz Villarreal. Obecność tych dwóch drużyn w starciu finałowym znaczyła, że na sympatyków nożnej piłki czekało fantastyczne widowisko. I w rzeczy samej mecz ten był szczerze fascynujący.

Finałowy mecz rozgrywek europejskiej ligi był grany na murawie ekstraklasowej Lechii w naszym kraju i świetnie pod uwagę brać ten fakt. Dla Polski to jest bez wątpienia olbrzymi rozgłos, iż okazję mieliśmy ugościć dwie tak świetne drużyny. Emery Unai jest opiekunem klubu Villarreal CF i zasłynął z tego, że potrafi święcić triumfy w finałowych starciach turnieju Ligi Europy. Mimo to, iż prowadzony przez Emery'ego zespół nie był faworyzowany w meczu z Manchesterem United, to właśnie zawodnicy Villarreal CF zdołali strzelić pierwszego gola w tym finale. Ole Gunnara Solskjaer'a podopieczni wykorzystali okazję by doprowadzić do remisu. Mecz skończył się remisowym wynikiem i arbiter prowadzący mecz był zmuszony zaprosić zawodników na 30. minutową dogrywkę. Kibice nożnej piłki w dogrywce nie mieli szansy zobaczyć bramek i z tej przyczyny arbiter zaprosił zawodników na konkurs rzutów karnych. Powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, iż jedenastki to loteria. Skuteczniejszą drużyną podczas tego spotkania okazał się CF Villarreal prowadzony przez Unai'a Emery'ego, który wygrał rezultatem 11:10. To był bardzo dobry konkurs rzutów karnych. Nie strzelenie jedenastki przez de Gea, czyli bramkarza United z Manchesteru zaważyło o wygranej zespołu z Hiszpanii.