Reprezentanci naszego kraju ograli albańską reprezentację i są o wiele bliżej rywalizowania w barażach! Wyjątkowo trudny mecz polskiego zespołu w zmaganiach kwalifikacyjnych do przyszłorocznych mistrzostw świata!

Dostanie się na światowe mistrzostwa jest bez cienia wątpliwości niesamowicie istotne dla fanów piłki nożnej z całego świata. Ze względu na sytuację z COVID-19 z zeszłego roku w tej chwili trwające kwalifikacje zostały w tym przypadku wyjątkowo rozegrane później. Narodowa kadra Polska zaczęła zmagania w kwalifikacjach do katarskich mistrzostw świata ze świeżo zatrudnionym trenerem Paulo Sousą, którego przeznaczeniem jest wytrenować drużynę narodową do rywalizacji o zakwalifikowanie się na rozgrywane w roku 2022 mistrzostwa świata w Katarze. Dla narodowej drużyny Polski start rywalizacji w eliminacjach nie był nazbyt udany, jednak najbardziej kluczowe jest to, iż daliśmy radę wywalczyć parę kluczowych oczek. Albańska drużyna narodowa, która przed tym spotkaniem znajdowała się o jedną pozycję wyżej w tabeli polskiej grupy była we wtorek wieczorem przeciwnikiem polskiej kadry. To oznaczało, że jeśli zawodnicy z Polski nadal chcieli myśleć o dostaniu się na katarskie mistrzostwa świata to powinni wygrać.

start tego spotkania był naprawdę zacięte i naprawdę trudno było wyznaczyć głównego faworyta do wygranej i rozsądnie zwrócić uwagę na to. Pierwsza część meczu skończyła się rezultatem 0:0, co bez cienia wątpliwości było o wiele korzystniejszą okolicznością dla kadry Albanii. W następnej połowie gra naszych zawodników przedstawiała się dużo lepiej i byliśmy o wiele bliżej strzelenia bramki. Narodowa kadra Polska w ostatecznym rozrachunku zdołała strzelić bramkę i wyjść na prowadzenie podczas tego pojedynku. Świderski, który na boisku pojawił się w drugiej połowie meczu wykorzystał bardzo dobre podanie Klicha. Znów szkoleniowiec Sousa pokazał, że potrafi wprowadzać graczy z rezerwy podczas trwania pojedynku. Na kilkanaście minut spotkanie musiało zostać przerwane z uwagi na dramatyczne zachowania sympatyków Albanii. Jednak po restarcie starcia obraz gry nie uległ zmianie i to polscy piłkarze mogli radować się z powodu triumfu. Ugrany na wyjeździe rezultat 1:0 to bardzo dobra informacja w kontekście rywalizacji o promocję do mundialu w Katarze. Sprawa promocji do baraży jest zależna wyłącznie od naszych piłkarzy, gdyż nasza reprezentacja plasuje się na lokacie drugiej.